Przed świętami uczniowie uczestniczący w zajęciach dodatkowych mieli okazję samodzielnie uszyć zajączka wielkanocnego. Poszło im bardzo dobrze i już zastanawiają się co mogą wykonać następnym razem.
Zajączki wielkanocne
Rozstrzygnięcie konkursu ortograficznego
22 marca 2023r. w naszej placówce odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klas IV-VIII. Wzięło w nim udział 12 uczniów, którzy zmagali się z zadaniami ortograficznymi o rożnym stopniu trudności. Po sprawdzeniu wszystkich prac wyłoniono laureatów:
I miejsce - Michał Sulej
II miejsce - Celina Woźniak
III miejsce- Julia Jankowska
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratuluję i zapraszam do udziału w przyszłym roku szkolnym.8
Podsumowanie konkursu "Cukierek za życzliwość"
- 2
Wiosenne porządki wolontariuszy na kwietnym klombiku przed szkołą 🌿🌸🏵️🌹🥀🌺
Pisanki klasy II
Rozstrzygnięcie konkursu na Rodzinną Palmę Wielkanocną
W dniu 29 marca 2023r. w Szkole Podstawowej w Tucznie rozstrzygnięto konkurs na Rodzinną Palmę Wielkanocną. W wyniku obrad Jury przyznało nagrody i tytuły Laureatów.
Laureat:
- Laura Czarnuszkiewicz z rodziną
- Lena Chodzińska z rodziną
- Marcel Jakubik z rodziną
- Aleksandra Tecław z rodziną
- Marcin Tabak z rodziną
Wyróżnienie:
- Barbara Starczyńska z rodziną
- Zofia Kaliszan z rodziną
- Ewelina i Celina Woźniak z rodziną
- Maciej Szkwir z rodziną
- Michał Nowak z rodziną
- Anna i Stanisław Klimas z rodziną
- Lena Budnicka z rodziną
6
Konkurs wielkanocny
Dnia 26 marca 2023 roku nastąpiło rozstrzygnięcie X Powiatowego Konkursu Tradycji Wielkanocnych w Trzebiczu, zorganizowanego przez Stowarzyszenie Koła Gospodyń Wiejskich „Stokrotki”, Sołtysa wsi Trzebicz, pod patronatem Burmistrza Drezdenka, Wojewody Lubuskiego i Starosty Strzelecko-Drezdeneckiego, w którym za wykonaną palmę wielkanocną 5-6 latki: Aleksandra Tecław, Anna Głowacka, Lena Chodzińska, Marcin Tabak, Alicja Dera, Marcel Jakubiuk, Dawid Sobecki – otrzymały I miejsce, natomiast 3-4 latki: Zofia Kaliszan, Filip Buszewski, Chudziński Filip, Julia Fabiańska, Nikola Kos - zajęły III miejsce. Dzieci otrzymały pamiątkowy dyplom i drobne prezenty.
Serdecznie gratulujemy.
Wypalamy napisy w drewnie
- 4
Kompas na zajęciach
Zabawy logiczne w klasie II
- 1
Kostka ortograficzna na języku polskim
Przedszkolaki sadzą cebulki kwiatów na rabatach
- 14
Wycieczka do Gorzowa Wlkp.
12 marca 2023 r. uczniowie z klasa IV-VIII uczestniczyli w wycieczce do Gorzowa Wielkopolskiego, gdzie zwiedzili Lubuski Urząd Wojewódzki oraz obejrzeli spektakl w Teatrze im. Juliusza Osterwy pt. „Zemsta”. W trakcie wizyty w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim mieli okazję spotkać się z Wojewodą Lubuskim Władysławem Dajczakiem, gdzie poznali tajniki jego pracy oraz wzięli udział w zajęciach z operatorami numeru 112.
25
Próbne egzaminy ósmoklasisty
W naszej szkole w dniach 7-9 marca 2023r. odbył się próbny egzamin z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Codziennie od godz. 9.00 uczniowie zmagali się z przykładowymi zadaniami. Próba ta ma za zadanie umożliwić uczestnikom rzetelną ocenę stanu przygotowań do egzaminu, zaznajomienie z jego formą oraz sprawdzenie się w warunkach możliwie bliskich egzaminowi.
Nagrody i dyplomy dla naszych uczniów
Nagrody i dyplom dla klasy 2 i 3 za udział w Ogólnopolskim konkursie "Oczarowani fizyką" pod patronatem Uniwersytetu Jagiellońskiego i Instytutu Fizyki Jądrowej.
Pierwszy Dzień Wiosny
- 27
Dzień Kolorowej Skarpetki
21 marca to nie tylko początek kalendarzowej wiosny, ale również Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa – Dzień Kolorowej Skarpetki. Sama data - kombinacja liczb 21 i 3 - nie jest też przypadkowa, bowiem w 21 parze chromosomów, osoby zdrowe mają 2 chromosomy, podczas gdy osoby z Zespołem Downa - 3.
Celem święta jest zwrócenie uwagi na osoby zmagające się z tą wadą genetyczną i ich potrzeby, zwiększanie świadomości społecznej na temat zespołu Downa i promowanie praw tych osób, aby mogły w pełni uczestniczyć w życiu społecznym, a także integrowanie się z nimi. Zakładając kolorową skarpetkę zwracamy na siebie uwagę, a tym samym zwracamy uwagę na problemy ludzi chorych na Zespół Downa. Chcemy pokazać, że różni nas od nich tak niewiele, jeden dodatkowy, niepasujący chromosom – tak jak nasza dodatkowa, niepasująca skarpetka.42
Czas refleksji i nawrócenia – szkolne rekolekcje wielkopostne
20 marca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w rekolekcjach wielkopostnych, prowadzonych przez proboszcza parafii pw. św. Antoniego z Padwy w Bobrówku. To spotakanie było dla nich czasem refleksji, wyciszenia i nawrócenia. Ksiądz Dariusz prosił by zatrzymali się, przeanalizowali swoje postępowanie i inaczej spojrzeć na otaczający ich świat. Mieli również okazję uczestniczyć w Drodze Krzyżowej oraz nauczyć się nowych pieśni.
3
Wizyta zerówki w klasie I
Dnia 24.02.2023r. dzieci z grupy 5-6 latków udały się w odwiedziny do klasy pierwszej. W ramach lekcji koleżeńskich uczestniczyły w zabawach edukacyjnych „Robimy zakupy”. Podczas zajęć dowiedziały się na czym polega praca ekspedientki, używały „kart płatniczych”, pakowały zakupy w ekologiczne torby, używały form grzecznościowych, cierpliwie czekały na swoją kolej. Zabawy integracyjne sprawiły, że dzieciom z „zerówki” będzie łatwiej wkroczyć w szkolne progi, gdzie oprócz nauki jest również czas na wspólną zabawę. Dziękujemy Pani Iwonie Kamzelskiej za zaproszenie, a pierwszakom za perfekcyjne przygotowanie się do zajęć oraz miły wspólny czas.
Dzień Kobiet w klasie I
- 6
Archiwum Aktualności