Dzień Dziecka przedszkolaki spędziły aktywnie. Zaczęło się seansem filmowym. Następnie każdy przedszkolak odbił swoją dłoń pomalowaną farbą na kartce jako symbolu "Dnia Dziecka". Resztę dnia maluchy spędziły na wspólnej zabawie.
Dzień Dziecka w przedszkolu
- 14
Gazetka powitalna SKW
Wolontariusze, w szczególności ci z klasy III i VIII (którzy hybrydowo dłużej uczęszczali stacjonarnie do szkoły) wspólnie z ich opiekunem przygotowali gazetkę powitalną dla wszystkich uczniów powracających po zdalnym nauczaniu w pandemii do szkoły. "Kochani uczniowie, fajnie, że znowu wróciliście do szkoły! Cieszymy się, że jesteście!".
Widać spodobało się powracającym takie powitanie, skoro na kartce "Polub to😊" umieszczali swoje uśmiechnięte emotikony.1
WYCIECZKOWY DZIEŃ DZIECKA
- 26
Pierwszy czerwca jest jednym z najwspanialszych dni w roku. Uczniowie klas I-III spędzili go na niecodziennym spacerze. Wraz z wychowawczyniami wybrali się do Pałacu Sapetów. Dzięki uprzejmości właściciela pana Michała Sapety grupa częściowo zwiedziła jedną z części kompleksu parkowo - pałacowego – dawną oficynę. Dzieci zobaczyły wnętrza dawnej piwnicy oraz piętro budynku, w którym obecnie mieści się hotel. Ogromną atrakcją okazały się zwierzęta: indyk, barany, koń i dwa psy. Najfajniejszy był baran Miłek, który czekał, aby go pogłaskać. Nie zabrakło również zabaw ruchowych na placu zabaw w dzielnicy Dzikiego Zachodu oraz pysznych lodów.
Katarzyna Cichowska, Monika Grabowska, Karolina Jankowska
KOCHANEJ MAMIE
- 1
W innych niż zawsze warunkach uczniowie klasy I złożyli życzenia swoim Mamom. Dzieci wystąpiły z programem poetycko - wokalnym. Uroczystość odbyła się poprzez platformę Teams. Występ wywołał po obu stronach ekranu wiele emocji. Niejedna Mama uroniła łezkę. Maluchy wykonały również prezenty - obrazki metodą gwaszu /wydrapywania/. Miejmy nadzieję, że kolejny Dzień Matki odbędzie się już w szkole z udziałem Mam.
Katarzyna Cichowska
Przedszkolaki dla mamy i taty
Mama i tata to świat nasz cały,
ciepły, bezpieczny, barwny, wspaniały,
to dobre, czułe, pomocne ręce
i kochające najmocniej serce.
Dla mamy i taty
Mama i tata to świat nasz cały,
ciepły, bezpieczny, barwny, wspaniały,
to dobre, czułe, pomocne ręce
i kochające najmocniej serce.
Kochana mamo, kochany Tato,
dzisiaj dziękować chcemy Wam za to,
że nas kochacie, że o nas dbacie
i wszystkie psoty nam wybaczacie.
Klasowe Święto Książki
Po wizycie w bibliotece i lekcji bibliotecznej, w klasie III zostało zorganizowane Klasowe Święto Książki. Najpierw uczniowie sami przygotowali dekoracje klasy (napisy, kącik z książkami); następnie każdy, kto przyniósł swoją ulubioną książkę, mógł ją zaprezentować. Po prezentacjach, dzieci oglądały książki, aby zwrócić uwagę na okładki, bowiem wzorem dawnych czasów, kiedy ryto pismo na kamiennych i glinianych tabliczkach, wykonywały okładkę do książki na drewnianej deseczce, pokrytej plasteliną. Święto Książki zakończono nagrodami dla biorących w nim udział -uczniowie zasłużenie otrzymali pluszowe maskotki.
7
Wycieczka na łąkę
Majowa pogoda sprzyja spacerom, dlatego też 5-6 latki wybrały się na pobliską łąkę, aby obserwować przyrodę. Wyjście miało na celu kształtowanie umiejętności obserwacji roślin i owadów w terenie, rozbudzanie zainteresowań przyrodą i otoczeniem, jak również zabawy na łonie natury. Dzieci miały do dyspozycji lupy, przez które wypatrywały owady i obserwowały kwiaty i rośliny w powiększeniu. Przedszkolaki w ten sposób relaksowały się i doceniały piękno przyrody.
3
Z PRZYRODĄ ZA PAN BRAT - POZNAJEMY ROŚLINY LECZNICZE
- 2
W ramach realizacji Szkonlego Programu Ekologicznego "Odkrywam, badam, działam" uczniowie klasy I na edukacji przyrodniczej poznali wszystkim znaną roślinę. To mniszek lekarski, potocznie zwany mleczem lub dmuchawcem. Dzieci dowiedziały się, że mniszek to bylina, która kwitnie wiosną na intensywnie żółty kolor. Ma właściwości lecznicze, gdyż wytwarza się z niej syrop. Jest pokarmem dla wielu zwierząt, a dzięki pszczołom mamy z niej pyszny i zdrowy miód. Podsumowaniem zajęć była nauka wyplatania wianków. Okazało się, że jest to trudne zadanie, ale pierwszaki wykonały je na medal.
Katarzyna Cichowska
Wizyta w bibliotece klasy III
"Książka moim oknem na świat" - pod takim hasłem klasa III odwiedziłaszkolną bibliotekę. Podczas lekcji bibliotecznej przeprowadzili wywiad zpanią bibliotekarką, która potem przeczytała im opowiadanie o Martynce.Wcześniej w klasie rozmawiali o poszanowaniu książek, o tym, że kiedyśmogły je posiadać wyłącznie osoby zamożne, tworzyli mapę myśli dotyczącąkorzyści płynących z czytania, dowiedzieli się na czym w zmierzchłejprzeszłości pisano. Zachęceni przez wychowawczynię skorzystali z okazjii każdy z biblioteki wyszedł z wypożyczoną przez siebie książką.
AKCJA EKOLOGICZNA: SEGREGUJESZ - ZYSKUJESZ
W ramach realizacji szkolnego programu „Odkrywam, badam, działam” uczniowie klasy I porządkowali teren wokół szkoły oraz chodnik od szkoły do centrum Tuczna. Na lekcjach z zakresu edukacji przyrodniczej dzieci dowiedziały się, w jaki sposób segregować odpady i jak wykorzystuje się ponownie surowce wtórne. Podczas sprzątania dzieci wrzucały śmieci do odpowiednich worków. Akcja zakończyła się pod pomnikiem przyrody – lipą, która jest najbardziej znanym drzewem w całej wsi. Śmieci trafiły do odpowiednich pojemników przy sklepie, każdy uczestnik zjadł na koniec pysznego loda.
11
Zajęcia artystyczne w klasie III
W klasie III na zajęciach artystycznych uczniowie odkrywają przyjemność tworzenia zapoznając się z różnymi technikami plastycznymi, m.in.malując rękami, wykorzystując surowce wtórne, tworząc z naturalnych okazów (patyków, kamieni, liści, kory), malując widelcem, odbijając gąbką, pracując na różnorodnych fakturach. Rozwijając ich wrodzone uzdolnienia i zainteresowania artystyczne nauczyciel proponuje im zróżnicowane działania plastyczne. Takie właśnie były zajęcia, podczas których dzieci malowały na folii spożywczej rozpostartej na krzesłach.Zabawa - przednia, konwencja twórcza trzecioklasistów - ogromna! Zajęcia plastyczne to ulubiona forma działalności dzieci już od najmłodszych lat. Umożliwiają one odreagowanie napięć, rozwijają twórcze myślenie oraz wyobraźnię, kształtują pamięć wzrokową i zręczność manualną. Przede wszystkim dostarczają dziecku wiele satysfakcji i zadowolenia z własnego działania.
1
Nauczanie hybrydowe
Dzień Książki w przedszkolu
Dnia 23 kwietnia przedszkolaki odwiedziły szkolną bibliotekę z okazji "Dnia Książki". Poznały pracę bibliotekarza. Z zainteresowaniem wysłuchały czytanej bajki przez Panią J. Jurcz. Tak się maluchom spodobało w bibliotece, że nie chcieli wracać do przedszkola.
Dzień Książki w zerówce
Dnia 23 kwietnia, w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Książki, którego celem jest promowanie czytelnictwa wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. W tym dniu zaproszonym lektorem była Pani Julita Jurcz, która przybliżyła dzieciom postać świętego Wojciecha, z książki pt. "Polscy święci. Bohaterowie dla chłopców".
Dzień Ziemi w zerówce
5-6 latki z okazji "Dnia Ziemi" uczestniczyły w zajęciach ekologicznych, m.in. obejrzały bajkę "Ekologiczny dom", segregowsly śmieci, nauczyły się piosenki "Ziemia", wykonały pracę plastyczną, posadziały warzywa w "Mini szklarni". Z tej okazji również zgrabiły suchą trawę, sprzątnęły teren wokół szkoły oraz posadziły kwiaty. Po tak intensywnych zajęciach dzieci wiedzą, że należy dbać o naszą planetę, aby była miejscem przyjaznym nie tylko dla nas, ale i dla zwierząt i roślin.
16
22 kwietnia Dzień Ziemi w przedszkolu.
- 7
Spisz się
Jeżeli nie dysponujecie Państwo dostępem do Internetu lub praca zdalna Waszych pociech nie pozwala Wam się spisać, zapraszamy do Urzędu Miasta i Gminy w Strzelcach Krajeńskich. Urząd zapewni Państwu stanowisko spisowe oraz fachową pomoc.Stanowisko spisowe zostanie uruchomione w pokoju nr 10, na parterze w budynku urzędu przy al. Wolności 48. W związku z sytuacją pandemiczną prosimy o zabezpieczenie stosownych środków ochrony osobistej tj. maseczki i rękawiczek jednorazowych. Dbajmy o siebie i innych bo #Liczysiękażdy
Ulotka
Zarządzenie Burmistrza Strzelec Krajeńskich w sprawie ogłoszenia konkursów na dyrektorów szkół
Zarządzenie w sprawie ustalenia dni wolnych od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2020/2021
SKM_C224e21030514420(1).pdf
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie