Owoce i witaminki dla całej rodzinki - pod tym hasłem klasa I przygotowywała pyszne koktajle mleczno - owocowe w ramach działań towarzyszących o charakterze edukacyjnym "Programu dla szkół".
Aktualności
Owocowe koktajle w klasie I
- 1
Wycieczka do Gorzowa Wielkopolskiego
- 11
W piątek 8 października uczniowie klas I-III oraz przedszkolaki /grupa młodsza i starsza/ uczestniczyli w całodniowym wyjeździe do Gorzowa Wielkopolskiego. Pierwszym punktem programu był spektakl pt. "Noso-Rożek. Halo? Ktoś? Coś?" w Teatrze im. Juliusza Osterwy. Tajemniczy Coś-Ktoś okrada nas z wody, niszczy zieleń, bezcześci dobre imię poczciwych mieszkańców i przede wszystkim... jest inny! Spektakl uczył toleracji oraz postaw proekologicznych. Następnie uczniowie przeszli do Muzeum im. Jana Dekerta. Tam odbyła się lekcja z przewodnikiem, w trakcie której uczestnicy poznali eksponaty i ekspozycje w muzeum. Udało się odnaleźć eksponaty ze strzeleckich wykopalisk. Brawo! Opiekę nad dziećmi sprawowały wychowawczynie: pani Wioletta Pawłowska, Jolanta Kańczuga, Adriana Konieczyńska - Maćkowiak oraz Katarzyna Cichowska.
Katarzyna Cichowska
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia już na dobre zagościł w naszym szkolnym kalendarzu. Tabliczkę mnożenia wykorzystujemy na co dzień, a 1 października 2021 roku obchodziliśmy jej święto. Wykorzystywaliśmy ją w zabawach i do wzajemnego przepytywania się.
Najpierw były przygotowania, podczas których wszyscy uczniowie przypominali sobie tabliczkę mnożenia w trakcie różnych gier i zabaw, wykonywali plakaty. Następnie na lekcjach matematyki odbyły się quizy, zabawy i zagadki logiczne. Na przerwach wszyscy uczniowie jak i nauczyciele mieli możliwość zdobycia medalu – eksperta tabliczki mnożenia . Wystarczyło tylko poprawnie udzielić odpowiedzi na 5 wylosowanych przykładów.
Dzień ten pokazał, że nauka tabliczki mnożenia może być przyjemna i na pewno pożyteczna.
Anna Niszczot
21
Czytam z klasą - lekturki spod chmurki
W tym roku szkolnym klasa II wraz z wychowawcą Panią Katarzyną Cichowską dołączyła do Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego CZYTAM Z KLASĄ - lekturki spod chmurki.
Cele projektu:
-
rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej,
-
rozwijanie aktywności czytelniczej,
-
doskonalenie czytania ze zrozumieniem oraz aktywnego słuchania,
-
zachęcanie rodziców do czytania dzieciom,
-
zgłębianie wiedzy na temat cech i kompetencji osób wykonujących różne zawody, wspieranie młodych ludzi w myśleniu o swojej karierze, jak o czymś, co się dynamicznie zmienia, jak o nie mającym końca procesie uczenia się i odkrywania siebie,
-
integracja zespołu klasowego,
-
współpraca placówek oświatowych z terenu całego kraju i zagranicznych szkół polonijnych.
-
Dzień Chłopaka w klasie VII
Uczennice klasy VII w tym roku również nie zapomniały o swoich kolegach i w dniu ich święta podarowały im drobne upominki: coś słodkiego, długopis oraz drewniane jojo z napisem SUPER CHŁOPAK. Chłopcy obiecali, że będą teraz trenować, żeby za rok zrobić klasowy konkurs, czyje jojo kręci się najdłużej :)
Dzień Chłopaka w klasie I
Dzień Chłopca i Dziewczynki w klasie VI
30 września w klasie VI chłopcy obchodzili swoje święto. Dzień ten był połączony z Dniem Dziewczynek. W tym dniu dziewczynki jak i chłopcy wspólnie świętowali i oprócz tradycyjnych życzeń otrzymali upominki przygotowane specjalne na ten dzień przez rodziców.
Obchody DNIA CHŁOPCA I DZIEWCZYNKI minęły w sympatycznej i miłej atmosferze. Wspólna zabawa dała wszystkim dużo radości i sprawiła, żebył to naprawdę wspaniały dzień.
Anna Niszczot
DZIEŃ CHŁOPAKA
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
W dniu 29 września obchodziliśmy w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Dzień ten został ustanowiony w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Jego celem jest promocja lektury i głośnego czytania. Najważniejszymi odbiorcami tej akcji są dzieci i młodzież, ponieważ czytanie na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo oraz pobudza wyobraźnię. Nasze grupy przedszkolne oraz klasy pierwsza i druga miały okazję wysłuchać opowiadań z "Kociołka czarownicy", czyli opowieści z terenu Gminy Strzelce Krajeńskie.
4
Kredkobranie
Jeszcze tylko do jutra (30.09.2021.) Szkolny Klub Wolontariusza organizuje akcję "Kredkobranie", pomagając w ten sposób dzieciom zamieszkującym na kresach wschodnich. Na czym polega akcja? - na zbiórce artykułów szkolnych (zeszytów, kredek, pisaków, długopisów, bloków rysunkowych, farbek, plasteliny, bibuły, karteczek samoprzylepnych). Ta ogólnopolska akcja charytatywna wspierająca naszych najmłodszych rodaków mieszkających na terenach dawnej Rzeczypospolitej, jest zbiórką publiczną zajerestrowaną przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz objęta honorowym patronatem Małopolskiego Kuratorium Oświaty. Jej organizatorem jest Fundacja Ignatianum.
Jesienny spacer przedszkolaków
Grupy przedszkolne wybrały się na spacer do parku w poszukiwaniu oznak jesieni. Włączając się do akcji szkolnego klubu wolontariusza "Zbieramy kasztany"- przedszkolaki na zbierały kasztanów dla zwierząt. Dzieci były zadowolone, że w ten sposób mogą pomóc zwierzętom. Tacy mali, a tacy pomocni.
Sprzątanie świata w naszej młodszej grupie przedszkolenej
"Sprzątanie świata"pod hasłem " Myślę więc nie śmieję"-jak co roku przedszkolaki brały udział w akcji społecznej. Dzieci zaopatrzone w jednorazowe rękawiczki zbierały śmierci wokół przedszkola.
Apelujemy do wszystkich: Nie zaśmiecajcie naszego świata.
Przedszkolaki
8
SPRZĄTANIE ŚWIATA
- 3
23 września 2021 roku, po raz kolejny, 6-latki uczestniczyły w akcji „ Sprzątanie Świata”, którego głównym celem było rozbudzenie świadomości ekologicznej i odpowiedzialności za środowisko naturalne. Czynny udział nauczył dzieci, jak dbać o swoje środowisko i czystość otoczenia.
Jolanta Kańczuga
"Sprzątanie świata, sprzątanie Polski"
"Myślę, więc nie śmiecę" - pod takim hasłem w tym roku przebiegała ogólnoświatowa akcja "Sprzątania świata, sprzątania Polski". Na całym globie bierze w niej udział już ponad 40 milionów wolontariuszy!!! W Polsce akcja odbyła się po raz 28. Akcja Sprzątanie świata - Polska jest częścią międzynarodowego ruchu "Clean Up The World" wywodzącego się z Australii. W tym roku miała ona wymiar szczególny: lata 2020 - 2021 to czas pandemii; ten czas nie pozostał obojętny dla natury. Miejsca, w których często szukaliśmy wytchnienia od lockdownowej rzeczywistości, były obciążone przez turystów, co dodatkowo wpłynęło na ilość śmieci w naturze. Stąd właśnie tegoroczne hasło "Myślę, więc nie śmiecę!". I to właśnie wpajane mieli uczniowie klasy I i II, którzy porządkowali najbliższe tereny wokół szkoły oraz na wsi, bowiem nie chodzi o to, by sprzątać, ale o to, by nie śmiecić oraz poprawnie segregować odpady.
mgr Monika Grabowska
Dzień Przedszkolaka u sześciolatków
- 4
„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”- Janusz Korczak
20 września 2021 roku, w grupie 6-latków obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione przez Sejm RP, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju dzieci.
Już od samego rana panowała wesoła atmosfera, ponieważ na dzieci czekało wiele atrakcji, m.in. konkursy, gry i zabawy, słodki poczęstunek. Odwiedził nas również pan Burmistrz Strzelec Krajeńskich - Mateusz Feder. Wręczył dzieciom drobne upominki oraz przekazał zbiór legend pt. „Kociołek czarownicy”. Zwieńczeniem dnia były zabawy przy muzyce. Na pamiątkę tego spotkania każde dziecko otrzymało odznakę „Wesołego Przedszkolaka”.
Jolanta Kańczuga
Dzień Przedszkolaka w młodszej grupie przedszkolnej
- 10
Dnia 20.09.2021r. przedszkolaki obchodziły "Dzień Przedszkolaka". Świętowały bawiąc się wspólnie, tańcząc, śpiewając piosenki. Przedszkolaków odwiedził Pan Burmistrz Mateusz Feder podarował maluchom książkę pt. "Kociołek czarownicy czyli czarownica opowieści Gminy Strzelce Krajeńskie". Radość i uśmiech gościły na twarzach dzieci. Na zakończenie zabawy przedszkolaki wyszły na plac zabaw, by nadal wesoło spędzać czas.
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) to akcja edukacyjna, która odbywa się każdego roku w pierwszy piątek października.
Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.
Nasza szkoła równie przystąpiła do tej akcji. Uczniowie - 1 października, będą mogli uczestniczyć, na lekcjach matematyki i na przerwach, w zabawach i grach związanych z tabliczką mnożenia. Każdy może zostać mistrzem tabliczki mnożenia!
Zapraszamy wszystkich uczniów do zabawy.
Anna Niszczot
„ Myślę, więc nie śmiecę”
Uczniowie naszej szkoły, jak co roku, przyłączyli się do Akcji Sprzątanie świata. Hasło tegorocznej akcji to „ Myślę, więc nie śmiecę” . W całym tym przedsięwzięciu nie chodzi bowiem o to, by sprzątać, ale o to, by nie śmiecić oraz poprawnie segregować odpady.
Zatem hasło tegorocznej Akcji, które jest parafrazą słynnego powiedzenia Kartezjusza „Cogito ergo sum”, każdy z nas powinien wziąć sobie do serca. Wiedzą niepodważalną jest bowiem, że nie opłaca się śmiecić w naturze, jeśli chcemy zadbać o nasze wspólne oraz przyszłych pokoleń zdrowie. Nasi uczniowie uczestnicząc w tej Akcji pokazali, że dbają o naszą planetę, zaczynając od porządku wokół naszej szkoły. Pamiętajmy - niszcząc naturę, niszczymy siebie.
Anna Niszczot
SPOTKANIE AUTORSKIE
W środę 15 września w Bibliotece w Tucznie, prowadzonej przez panią Annę Fabiańską odbyło sie spotkanie autorskie z panią Renatą Piątkowską, autorką książek dla dzieci. Wraz z panią Renatą była lektorka, która dała dzieciom wskazówki na temat prawidłowej dykcji. Panie przyjechały aż z Bielska - Białej. Dzieci z klas I-III wysłuchały fragmentów książek o zwierzętach, w tym "Gangu Słodziaków" autorstwa pani Renaty. Miały również możliwość zadawania pytań autorce. Na koniec wręczyły gościom prace plastyczne wykonane na zajęciach artystycznych. Panie obiecały, że chętnie przyjadą na kolejne zajęcia.
Katarzyna Cichowska, Monika Grabowska, Adriana Konieczyńska - Maćkowiak
Wolontariusze - grupa starsza
Początek roku szkolnego - i pierwsze spotkanie wolontariuszy. To ci, którzy sami, bez przymusu, z potrzeby serca chcą i pomagają innym. Mają młodzieńczy zapał, są pełni sprawstwa, ale przede wszystkim posiadają OGROMNE SERCE, wrażliwe na potrzeby drugiego człowieka. Zarażają optymizmem!
Szkoły Klub Wolontariusza rusza z działaniami w roku szkolnym 2021/2022. ZAPRASZAMY INNYCH CHĘTNYCH!!! 🤸♀️👏👍😊😁
Archiwum Aktualności