Gdy nadejdą święta niech nadzieja i radość zastukają do Waszych drzwi, a Wielkanoc przyniesie pomyślność, szczęście i piękny uśmiech każdego dnia.
Jolanta Dobosz
Dyrektor Szkoły Podstawowej
w Tucznie
z pracownikami
Gdy nadejdą święta niech nadzieja i radość zastukają do Waszych drzwi, a Wielkanoc przyniesie pomyślność, szczęście i piękny uśmiech każdego dnia.
Jolanta Dobosz
Dyrektor Szkoły Podstawowej
w Tucznie
z pracownikami
Na podstawie wiadomości przekazanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej informuję, że:
1. 12 i 13 marca br. w naszej szkole nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie działania opiekuńcze dla dzieci, które nie będą miały zapewnionej opieki w domu.
2. Od poniedziałku, 16 marca do środy 25 marca br. uczniowie nie przychodzą do przedszkola i szkoły - zajęcia zostają zawieszone.
3. Jeśli mają Państwo dziecko w wieku do 8 lat, rodzicom przysługuje zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronie internetowej ZUS.
Dyrektor szkoły
REGULAMIN KORZYSTANIA Z TELEFONÓW KOMÓRKOWYCH
W SZKOLE PODSTAWOWEJ W TUCZNIE
Regulamin wchodzi w życie od 1 marca 2020r.
Nasi uczniowie wykonali kartki wielkanocne na akcję "Polskie dzieci Rodakom na Wschodzie". Jest to akcja pod patronatem Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie przy Konferencji Episkopatu Polski. Dzięki tym kartkom dzieci ze Wschodu będą miały zapewnione wakacje.
02 marca 2020. uczniowie należący do Szkolnego Klubu Wolontariusza spotkali się z wolontariuszami Fundacji dla Zwierząt "Arka" ze Strzelec Kraj. Rozmawiano o działalności Fundacji, ale przede wszystkim tematem głównym były bezdomne zwierzęta i formy niesienia im pomocy. Wolontariusze wymieniali też poglądy dotyczące odpowiedniej pielęgnacji pupilów i dowiedzieli się o karach dla osób znęcających się nad nimi. Obejrzeli mnóstwo zdjęć zwierząt, którym została udzielona pomoc. Niektóre były wręcz nie do uwierzenia! - brudne, zaniedbane, często zróżnymi chorobami, po zaopiekowaniu przechodziły swoistą metamorfozę. Na koniec spotkania wolontariusze przekazali Fundacji karmę zebraną w naszej szkole w ramach akcji "Pełna miska dla zwierząt ze schroniska". Za zaangażowanie dla bezdomnych czworonogów Szkolny Klub Wolontariusza otrzymał od Fundacji "Arka" podziękowanie i dyplom.
28.02.2020r. 5-6 latki udały się z wizytą do klasy pierwszej. Przedszkolaki zostały miło przyjęte przez wychowawcę klasy panią Iwonę Kamzelską, oraz uczniów, którzy są absolwentami naszego przedszkola. Dzieci miały okazję obserwować pracę uczniów na lekcji, a także możliwość aktywnego uczestniczenia w niej. Najbardziej, dzieciom, podobały się rysowane wierszyki oraz zabawy ruchowe przy muzyce. Na zakończenie spotkania przedszkolaki zostały obdarowane prezentami - planem lekcji, który niewątpliwie wykorzystają już po wakacjach.
Zebrane opatrunki, bandaże, plastry, rękawiczki i maseczki jednorazowe oraz woda utleniona w akcji "Opatrunek na ratunek".
W dniu 18.02.2020. klasy IV - VIII pojechały na lodowisko w Drezdenku. Niektórzy łyżwy założyli pierwszy raz w życiu, inni - bardziej zaawansowani pomagali tym, którzy mimo wielu upadków wytrwale i z uśmiechem na ustach próbowali swych sił na lodzie. Tą wyśmienitą zabawę i dużo ruchu na świeżym powietrzu - wszystkim polecamy!!
Dnia 12.02.2020r. dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych, którego tematem była obserwacja przyrody – ptaki. Pani leśnik Daria Wacławska zaprezentowała film edukacyjny podczas którego ciekawie opowiadała o życiu i zwyczajach ptaków zimujących w Polsce. Dzieci oglądały również przez kamerkę internetową życie rybołowów, które mają swoje gniazdo w Barlinku. Odbyły się też zabawy, podczas których dzieci naśladowały ruchy ptaków i układały przyrodnicze memory. Na zakończenie spotkania mogły również obserwować przez lornetki ptaki wodne, a także skosztować słodki poczęstunek.
W piątek 14 lutego br. uczennice klasy V podsumowały projekt edukacyjny NIE dla SMOGU. Projekt przygotowany był w ramach realizacji Szkolnego Programu Przyrodniczego "Obserwuję, badam, działam". Uczniom pomagały: pani Julita Jurcz i pani Katarzyna Cichowska. Praca nad projetkem trawała dwa miesiące. Zaangażowana była cała klasa, natomiast zebrany materiał przedstawiły dziewczyny. Na początku dzieci z grupy pani Jolanty Kańczugi zaśpiewały piosenkę "Kochasz dzieci, nie pal śmieci". Zaprezentowały przy tym prace plastyczne przedstawiające zanieczyszczone powietrze. W trakcie prezentacji klasy V wykonano dwa doświadczenia. Pierwsze pokazało, że powietrze ma swoją siłę. Natomiast drugie uzmysłowiło uczniom, że smog jest groźny dla organizmu człowieka, a jego wdychanie szkodzi górnym drogom oddechowym. Uczennice klasy V przedstawiły prezentację multimedialną dotyczącą problemu zanieczyszczenia powietrza, a na koniec rozdały wszystkim chętnym uczniom zadania do samodzielnego wykonania.
Kolejny temat spotkania w kwietniu: Segregujesz - zyskujesz!
Katarzyna Cichowska
W dniu 11.02.2020r. uczniowie klasy VI naszej szkoły wraz z wychowawcą panią Anią Banik i pedagogiem szkolnym Alicją Brzezowską odwiedzili Środowiskowy Dom Samopomocy w Strzelcach Kraj. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w różnych formach terapii zajęciowej. Wizyta miała na celu przybliżyć oraz zintegrować młodzież z osobami niepełnosprawnymi oraz poznać pracę terapeutów. Dziękujemy pani kierownik, pracownikom oraz podopiecznym Domu za mile spędzony czas i możliwości poznania cudownych ludzi. W planach mamy kontynuowanie współpracy.
W sobotę 25 stycnia br. odbył się kolejny Koncert Noworoczny. Prezentacje można było obejrzeć w Pałacu Sapetów w Tucznie oraz na sali wiejskiej w Lubiczu. Swoje talenty zaprezentowali: Anna Brandt - wokal, Ilona Kańczuga - gra na saksofonie, Szymon Mendel i Iza Raciok - gra na flecie oraz Pampalary ze spektaklem jasełkowym pt. "A gdzie narodzenie Pana?" W Lubiczu jak zawsze dopisała publiczność. Wśród zaproszych gości byli: Starosta Bogusław Kierus, Burmistrz Mateusz Feder, Przewodnicząca Rady Miejskiej Jadwiga Janusz oraz państwo Beata i Janusz Jarząbkowie. Gospodarze uroczystości: radny Dariusz Dolaciński, sołtys Sylwester Mularczyk oraz Koło Gospodyń z Lubicza zadbali o słodki poczęstunek. Po występach do wszystkich dzieci zawitał święty Mikołaj i obdarował dzieci prezentami. Nie zabrakło też tańców przy muzyce.
Za pomoc, wsparcie i zaangażowanie składam podziękowania: dyrektor szkoły pani Jolancie Dobosz, pani Julicie Jurcz, pani Jolancie Kańczuga, pani Magdalenie Pawłowskiej, pani Weronice Tecław, pani Justynie Klimkowskiej, pani Magdalenie Klimas, pani Agnieszce Nowak, Katarzynie Wiśniewskiej, panu Władysławowi Nawrockiemu, Agnieszce Woźniak, państwu Joannie i Adamowi Deniszczuk.
Katarzyna Cichowska
W piątek 23 stycznia br. odbyły się w Lubskim Ośrodku Kultury Lubuskie Spotkania Jasełkowe. Wzięło w nich udział dziesięć zespołów z województwa lubuskiego. Teatr Pampalary znalazł się w grupie czterech laureatów i otrzymał nagrodę pieniężną w wysokości 700zł. Ogromne podziękowania należą się rodzicom oraz pani Julicie Jurcz za zaangażowanie i pomoc podczas wyjazdu. Naszym artystom należą się ogromne brawa i GRATULACJE!
Katarzyna Cichowska
Wielka radość panowała dzisiaj w szkole. Po trzeciej lekcji rozpoczęły się atrakcje związane z balem karnawałowym. Na początku przedszkolaki pod okiem pani Joli Kańczugi pokazały się w przedstawieniu świątecznym. Potem teatr Pampalary wystawił spektakl jasełkowy pt. "A gdzie narodzenie Pana?" Potem wszyscy ruszli do mini bufetu, który obsługiwały panie z Rady Rodziców: Weronika Tecław, Joanna Deniszczuk i Agnieszka Nowak. Panie oferowały: frytki, tosty, popcorn, babeczki, pyszne rurki z kremem oraz napoje. Na górnym korytarzu w rytm muzyki dyskotekowej bawili sie duzi i mali. Na koniec przedstawicielki Rady Rodziców podsumowały konkurs na EKO Kostium. Wszyscy otrzymali nagrody.
Wyniki konkursu:
Laureaci:
1. Sara Czarnuszkiewicz
2. Stanisław Klimas
3. Hanna Kaczor
4. Paulina Dera
Wyróżnieni:
1. Jankowski Maciej
2. Jankowski Jakub
3. Franciszek Nawrocki
4. Antoni Motylewski
5. Honorata Bladycz
6. Fabian Osiewalski
7. Oliwier Owczarek
8. Ewelina Woźniak
9. Justyna Kaźmierczak
Gratulujemy!
Katarzyna Cichowska
Z okazji święta Babci i Dziadka przedszkolaki oraz uczniowie klas I - III wystąpili z programem artystycznym. Dzieci recytowały wierszyki i wykonywały pląsy przy piosenkach, również z udziałem babci i dziadka. Były laurki i prezenty zrobione przez wnuczęta. Niejednej babci i niejednemu dziadkowi w oku zakręciła się łezka. Dzieci przygotowywały się pod okiem swoich pań: Wioletty Pawłowskiej, Jolanty Kańczugi, Iwony Kamzelskiej, Moniki Grabowskiej i Katarzyny Cichowskiej.
Katarzyna Cichowska
Powered by aSc EduPage