Dnia 23 maja dzieci z przedszkola wybrały się na wycieczkę do Biblioteki w Tucznie. Dla wielu z nich była to pierwsza wizyta. Przedszkolaki zwiedziły placówkę, dowiedziały się od pani bibliotekarki co zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki, jak należy się w niej zachowywać oraz jak chronić książki przed zniszczeniem.
Żegnając się z panią bibliotekarką Anną Fabiańską dzieci zapewniły, że będą odwiedzać to ciekawe miejsce razem z rodzicami, by zapisać się i wypożyczać książki.
Wyjście do biblioteki
IV Przerwa na czytanie - ogólnopolska akcja bicia rekordu w czytaniu na przerwie
Od 13 maja uczniowie naszej szkoły brali udział w IV edycji bicia rekordu w ilości osób czytających na przerwie w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. W tym roku uczniowie z wychowawcą wybierali miejsca, w których czytali fragmenty książek. Okazało się, że czytać można dosłownie wszędzie.
44
ATOMOWI NAUKOWCY
Dzisiaj w szkole miały miejsce niecodzienne zajęcia przyrodnicze pt. „Chemiczne Czary – Mary, nie do wiary”. Zajęcia prowadził pan zajmujący się na co dzień chemią i fizyką. Przyjechał z Lublina. Uczniowie obserwowali, a także aktywnie włączali się w przeprowadzanie eksperymentów. Niektórzy byli nawet asystentami. Uczestnicy obserwowali doświadczenia z użyciem ciekłego azotu, perhydrolu, nadmanganianu potasu, jodku potasu, helu, gliceryny oraz etanolu. Zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Na pewno będą kontynuowane w przyszłym roku szkolnym.
Katarzyna Cichowska
Festyn rodzinny
Wycieczka do lasu
Wtorek (14.05.2019) był dla przedszkolaków dniem pełnym wrażeń- autokarem pojechały na wycieczkę do Centrum Edukacji Leśnej w Dankowie z okazji „Dnia Polskiej Niezapominajki”. Celem zajęć edukacyjnych było rozwijanie zainteresowań przyrodniczych, poznawanie znaczenia drzew dla ludzi i środowiska. Ta wycieczka to obserwacja naturalnego świata roślin , zwierząt oraz niezapomniane przeżycia dla przedszkolaków. Dzieci poznawały przyrodę patrząc, dotykając i słuchając. Przedszkolaki brały również udział w pracach porządkowych na terenie leśniczówki za co otrzymały książeczki. Dzieci spędziły miło czas na świeżym, zdrowym powietrzu w otoczeniu pięknej przyrody leśnej. Serdecznie dziękujemy pani Darii Wacławskiej za interesujące zajęcia.
12
PODIUM DLA ZUZANNY
W sobotę 11 maja Zuzanna Rożek uczennica klasy II uczestniczyła w zawodach Polish Fighter Kids 4 w Szczecinie. Był to turniej dla najmłodszych kickboxerów organizowany przez Ks Alkon Szczecinkick boeing, którego patronatem jest Artur Cholewa. Zawody łączą zawodników trenujących karate, taekwondo, kickboxing, muay tai. Zuzia uczestniczyła w formule: Walki Kalaki dziewczynek 7 – 8 lat i zdobyła brązowy medal.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
Katarzyna Cichowska
BEZPIECZEŃSTWO OD NAJMŁODSZYCH LAT, POWIATOWY FINAŁ "BEZPIECZNEGO MALUCHA"
W środę 8 maja o godzinie 10.00 w Strzeleckim Domu Kultury w czasie ponad godzinnych zmagań dzieci odpowiadały na pytania i rozwiazywały zadania przygotowane przez policjantów. Natomiast druga część rywalizacji wymagała od przedszkolaków wiedzy praktycznej. Nasze przedszkole reprezentowali; Aleksandra Andrzejak i Franciszek Tecław. Wszyscy zawodnicy otrzymali dyplomy, nagrody i odblaski.Dziękujemy dzieciom za udział w turnieju i serdecznie gratulujemy! Jolanta Kańczuga.
„Mały Mistrz Ortografii”
Już po raz jedenasty odbył się w naszej szkole Gminny Konkurs Ortograficzny. Wzięli w nim udział uczniowie klas trzecich wszystkich szkół z terenu gminy Strzelce Krajeńskie. Uczniowie ci zostali wyłonieni w drodze szkolnych konkursów i stanowili dwuosobową delegację ze szkoły. Honorowy patronat nad konkursem pełnił burmistrz Mateusz Feder. Uczestnicy musieli wykonać trzy zadania ortograficzne, a wśród nich dyktando. W jury zasiedli nauczyciele i opiekunowie: Katarzyna Cichowska /SP Tuczno/, Bogumiła Opalak /SP Bobrówko/, Monika Klaszczyńska /SP Strzelce Kraj./, Monika Sodal /SP Ogardy/.Po drugiej dogrywce Małym Mistrzem Ortografii została Oliwia Kotewicz /SP Bobrówko/, natomiast wicemistrzem Michalina Śliwińska /SP Bobrówko/. Na trzecim miejscu uplasowała się Julia Jankowska /SP Tuczno/.
Wyróżnienia otrzymali:
- Szymon Olejniczak /SP Ogardy/,
- Małgorzata Tkaczyk /SP Ogardy/,
- Kornel Niedźwiecki /SP Strzelce Kraj./,
- Julia Jarmasz /SP Strzelce Kraj./,
- Krystian Klimas - Podlasiak /SP Tuczno/.
Do konkursu dzieci pracowały pod okiem nauczycieli:
- SP Bobrówko – Bogumiła Opalak,
- SP Strzelce Kraj. – Monika Klaszczyńska,
- SP Ogardy – Anna Choińska – Pyka,
- SP Tuczno – Iwona Kamzelska
Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody z rąk skarbnika pana Adama Skrockiego oraz dyrektor szkoły pani Jolanty Dobosz. Natomiast Mały Mistrz Ortografii oraz zwycięzcy z podium otrzymali jeszcze nagrody specjalne– „Słowniki języka polskiego” przekazane przez wojewodę lubuskiego – Władysława Dajczaka.
Katarzyna Cichowska
Informujemy, że od poniedziałku (29.04.2019 r.) zajęcia lekcyjne zostają wznowione.
Konkurs na Najpiękniejszą Pisankę Rozstrzygnięty
- 17 kwietnia br. w Strzeleckim Ośrodku Kultury odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą pisankę. Było ich ponad 100. Jury przede wszystkim zwracało uwagę na samodzielność wykonanej pracy. Nasi uczniowie jednak poradzili sobie bardzo dobrze.
W kategorii przedszkola:
1. miejsce: Aleksandra Andrzejak
2. miejsce: Bartłomiej Górdziel
W kategorii klasy I-III PSP:
Wyróżnienie: Oliwia Grudka
Gratulujemy :)
Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na kartkę Wielkanocną Starosty Strzelecko-Drezdeneckiego
Z przyjemnością informujemy, że konkurs plastyczny na kartkę Wielkanocną Starosty Strzelecko-Drezdeneckiego został rozstrzygnięty. Na konkurs zostało nadesłanych 506 prac, spośród których przyznano 17 nagród głównych w 4 kategoriach wiekowych oraz 51 wyróżnień.
Wyróżnienia z naszej szkoły otrzymali:
Patrycja Nawrot klasa VI
Zuzanna Kaczmarek klasa IV
Grzegorz Niszczot klasa IV
Aleksandra Andrzejak - oddział przedszkolny
Martyna Łabuda - oddział przedszkolny
Rozstrzygnięcie konkursu "Mamo, tato nie pal przy mnie"
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Drezdenku zorganizowała konkurs plastyczny pod hasłem "Mamo, tato nie pal przy mnie". Konkurs realizowany był w ramach programu edukacji antytytoniowej i skierowany do uczniów klasy " 0" . Wyróżnione zostały: Aleksandra Andrzejak, Karolina Braun i Martyna Łabuda. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Serdecznie gratulujemy!
W związku z informacją przekazaną przez Zarząd Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Strzelcach Krajeńskich 8 kwietnia 2019 roku w Szkole Podstawowej w Tucznie rozpoczęta zostanie akcja strajkowa, która będzie trwać do odwołania.
Kolejne spotkanie w ramach ogólnopolskiej kampanii odbyło się w środę 26 marca br. Wzięli w nim udział uczniowie klas I – III. Spotkanie połączone było z zajęciami praktycznymi z zakresu pierwszej pomocy. Zaproszony gość, pan Radosław Rożek przeczytał dzieciom opowiadanie, które dotyczyło sytuacji niebezpiecznych. Dopełnieniem do czytania była prezentacja multimedialna, z której uczniowie dowiedzieli się, jak postępować, aby uniknąć zagrożeń. Kulminacyjnym punktem spotkania była praktyczna lekcja udzielania pierwszej pomocy. Przeprowadzili ją wszyscy uczniowie. Dzięki ćwiczeniom dzieci doświadczyły, jak trudna i odpowiedzialna jest praca ratownika medycznego.
Pierwszy Dzień Wiosny
W Pierwszy Dzień Wiosny klasy I-III oraz V wyjechały na wycieczkę do Nadleśnictwa Strzelce Kraj. Od samego początku zaskakiwanie były niespodziankami: w sali konferencyjnej czekał na nich słodki poczęstunek - a jakże: leśny: ciasteczka w kształcie grzybków! Wraz ze starszym specjalistą ds. promocji edukacji leśnej p. Darią Wacławską-Wyrembelską zwiedziły nową siedzibę Nadleśnictwa, w której obejrzały film promujący okoliczną faunę i florę, drzewostan, parki krajobrazowe, obszary chronione i naturalne zabytki, sposoby pozyskiwania surowca drzewnego na naszym terenie oraz nasadzenia prowadzone w okolicznych lasach. Dzieci w arkana zawodu leśnika wprowadziła pani Ewa Suchowera, tłumacząc po kolei stopnie edukacji prowadzące do ukończenia technikum leśnego a potem studiów leśnych i założenia zielonego munduru służbowego. Po zwiedzeniu budynku Nadleśnictwa wycieczka przeniosła się w teren, aby poszukać, czy kalendarzowa wiosna naprawdę pozostawiła już po sobie zwiastuny. Przed rozpoczęciem zajęć w terenie wszyscy uczniowie zostali podzieleni na zespoły. Do ich kompetencji należało rozwiązanie różnorodnych zadań pisemnych, m.in.: podział na sylaby nazw leśnych, połączenie w zbiory owadów, wykonanie dodawania i odejmowania pamięciowego obok ptaków i odnalezienie wyniku wskazującego ich gniazda, obliczenie upływu czasu leśnych spacerów i narysowanie wskazówek na zegarach, i wiele innych. W okolicach Rokitna, w lesie, dzieci nie tylko odnalazły na drzewach młode pąki, ale przy pomocy uważnego wzroku leśnika znalazły budki lęgowe na drzewach, nauczyły się rozpoznawać las młody od dorosłego, odszukać tropy zwierząt, czy też zagrożone chorobami gatunki drzew. Podczas leśnej wędrówki uczniowie połączyli piękne z pożytecznym, zbierając przy okazji napotkane śmieci. Po znojnej pracy i długim spacerze z ochotą smażyli kiełbaski na ognisku. Koniec wycieczki zwieńczył pokaż gaszenia ogniska z nowo zakupionego leśnego samochodu gaśniczego. W nagrodę za dzielną postawę uczniowie otrzymali od Nadleśnictwa upominki: odblaski w kształcie sowy i inne. Wycieczka należała do bardzo udanych:)
Dzień Kobiet w klasie I
Chłopcy zachowali się jak prawdziwi, młodzi dżentelmeni i stanęli na wysokości zadania: wręczyli dziewczynkom kwiaty, słodycze, okolicznościowe kartki, złożyli życzenia oraz zaśpiewali "Sto lat".
Pogadanka
Pielęgniarka szkolna Pani A.Karpińska przeprowadziła pogadankę dla przedszkolaków na temat "wszawicy". Dzieci obejrzały również film edukacyjny.
Wizyta w teatrze
Dnia 1 marca 2019r. uczniowie klasy IV, VII i VIII wraz z wychowawczynami udali się do teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkp. na przedstawienie pt. "Pan Tadeusz". Sztuka okazała się być współczesną wersją dzieła Adama Mickiewicza. W trakcie seansu uczniowie z zaciekawieniem oglądali spektakl w wykonaniu gorzowskich aktorów. Pomimo dość skomplikowej fabuły samo przedstawienie bardzo im się podobało.
Tłusty Czwartek w klasie I
Sukcesy naszych uczniów!!!
W dniu 03.03.2019. rodzeństwo z naszej szkoły - Zuzia i Eryk Rożkowie brali udział w Mistrzostwach Polski w Taekwondo w Dzierżoniowie. Był to międzynarodowy turniej, w którym do rywalizacji stanęło prawie 500 zawodników, w tym z 64 miast Polski. Zawodnicy rywalizowali w konkurencjach walk, układów formalnych i technik specjalnych. W tym międzynarodowym turnieju srebrny medal w walkach softkalaki zdobył Eryk - uczeń klasy I, natomiast jego rok starsza siostra wywalczyła srebro i brąz. Gratulujemy tak wybitnych osiągnięć sportowych!
Archiwum Aktualności