Strona główna
ORTOGRAFICZNE POTYCZKI UCZNIÓW KLAS III
W czwartkowy poranek 27 kwietnia po raz dziewiąty uczniowie klas trzecich z terenu gminy walczyli o tytuł „Małego Mistrza Ortografii”. Konkurs od początku istnienia jest objęty honorowym patronatem Burmistrza Strzelec Krajeńskich. W komisji konkursowej zasiadły: pani Małgorzata Kimet /PSP Bobrówko/, pani Alicja Żołędziewska /PSP Ogardy/, pani Gabriela Mróz /PSP Strzelce Kraj./ oraz organizatorka pani Katarzyna Cichowska. Uczestnicy musieli wykonać trzy zadania. Pierwsze to dyktando, w drugim zadaniu należało uzupełnić wyrazy orograficznymi literami. Ostatnie zadanie polegało na pięknym, starannym i bezbłędnym przepisaniu tekstu. Ortograficzne potyczki zwyciężył Wojciech Grala /PSP Ogardy/, zdobywając pierwsze miejsce i tytuł „Małego Mistrza Ortografii”, drugie miejsce wywalczył Jakub Zborowski, a trzecie zdobyła Karolina Sobol /oboje PSP Strzelce Kraj./ na wyróżnienie zasługują po
KONKURS CZYTELNICZY
Uczennica klasy III Jagoda Kierznowska brała udział w konkursie czytelniczym „Znam dzieci z Bullerbyn Astrid Lindgren”, który odbył się w Publicznej Szkole Podstawowej w Strzelcach Kraj. Jagoda odpowiadała znakomicie na wszystkie pytania. Ostatecznie zajęła IV miejsce tuż za podium. Gratulujemy!
KONKURS PLASTYCZNY NA KARTKĘ WIELKANOCNĄ STAROSTY ROZSTRZYGNIĘTY!
Na konkurs nadesłanych zostało 331 przepięknych prac. Spośród wszystkich przyznano 12 nagród głównych w czterech kategoriach wiekowych oraz 16 wyróżnień. Za udział w konkursie nasza szkoła otrzymała wyróżnienie i uczniowie otrzymali nagrody.
Katarzyna Cichowska
Uczniowie klasy II i III porządkowali Tuczno. Każdy wyposażony był w rękawice, worek oraz oczywiście w dobry humor. Maluchy sprzątały z wielkim zaangażowaniem pod okiem wychowawczyń: pani Agnieszki Kowalskiej i pani Katarzyny Cichowskiej. Po akcji okazało się, że w Tucznie z roku na rok znajduje się coraz mniej śmieci. I tak trzymać!
MARCOWE CZYTANIE
Kolejna edycja czytania odbyła się w ostatnim dniu nauki przed świętami Wielkanocnymi. Zaproszonym gościem była pani Renata Tokarska – redaktor naczelna lokalnej gazety Ziemi Strzeleckiej. Pani Renata przeczytała naszym uczniom opowiadania, które w sposób szczególny zainteresowały wszystkich słuchaczy. Była to m.in. opowieść o trzech świnkach, które miały problem ze sprzątaniem. Opowieść niosła ze sobą morał, że należy dbać o porządek w swoim pokoju, w swoim domu oraz wokół swojego mieszkania. Należy również segregować śmieci, co wpływa korzystnie na środowisko naturalne. Po czytaniu dzieci miały mnóstwo pytań do pani Renaty dotyczących jej pracy. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Zapraszam na kolejne edycje.
Tematem przewodnim kampanii z okazji obchodów Światowego Dnia Zdrowia 2017 była depresja. Aby dotrzeć do jak największej liczby mieszkańców Tuczna, uczniowie klas II – VI przygotowali ulotki informacyjne i wyruszyli na wieś pod opieką wychowawczyń: pani Agnieszki Kowalskiej, pani Marty Suterskiej i pani Katarzyny Cichowskiej.
PODIUM ZA PALMY I PISANKI WIELKANOCNE
Nasi uczniowie po raz kolejny wzięli udział w konkursie w sąsiedniej gminie. W dniu 8 kwietnia w sali wiejskiej w Trzebiczu nastąpiło podsumowanie IV Gminnego Konkursu Pisanek 05.04.2017r.
Komisja w składzie :
Pulina Pieuszczak – Suchodolska – sołtys wsi Trzebicz Henry

W dniach 6-7.04.2017.r. odbyły się w naszej szkole rekolekcje wielkopostne. Nauki rekolekcyjne wygłosił ksiądz proboszcz Dariusz Siuda. W trakcie nauk ksiądz nawiązywał do opowiadań Bruno Ferrero, wykorzystywał przy tym rekwizyty, co wzbudziło duże zainteresowanie naszych uczniów. Nasi uczniowie nauczyli się również nowych pieśni i wierszyków o rekolekcjach. Dwudniowe rekolekcje zakończyły się mszą świętą w kościele. Trzecim dniem ma być wyjazd w maju do Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie.
TYDZIEŃ MATEMATYKI W NASZEJ SZKOLE
Marzec to miesiąc MATEMATYKI, dlatego w dniach 13 – 17 odbyły się w naszej szkole konkursy i zabawy matematyczne.
Inicjatorem i organizatorem Dni Matematyki w Polsce jest Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve - patron merytoryczny e – math.pl, pod patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej. Dni Matematyki zostały z inicjatywy 4improve, wpisane do kalendarza świąt nietypowych oraz faktopedii. Zabawy matematyczne w tych dniach kierowane były do wszystkich! Nawet tych (a może przede wszystkim), którzy nie lubią matematyki. Rozwiązywanie zadań miało sprawiać przyjemność, a nie być kolejnym testem. Zadania te nie wymagały wiedzy matematycznej – wystarczyło mieć otwarty umysł i chęć do zabawy. Tydzień Matematyki w naszej szkole stworzyliśmy po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce. Udział w grach i zabawach matematycznyc
Wycieczka do Gorzowa Wlkp.
We wtorek 14 marca 2017r. maluchy z zerówki oraz uczniowie klasy I-III uczestniczyli w zajęciach dydaktycznych w sali dydaktycznej „Ognik” na terenie Miejskiej Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wlkp. Zajęcia organizowane są w ramach rządowego programu „Bezpieczna+”, którego głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa uczniów nie tylko w szkole, ale i poza nią. Nasi uczniowie dowiedzieli się między innymi, jakie są przyczyny pożarów, jak zachować się w razie pożaru oraz w sytuacji zagrożenia, jak działa czujka dymu i czadu. Ciekawym punktem zajęć była reakcja na symulowany pożar. Nasi uczniowie zdali ten egzamin, bo zachowali się zgodnie z przykazaniami Żarka i prawidłowo wezwali pomoc.
SUKCES PLASTYCZNY ARTYSTÓW z klas IV-VI

W lutym odbył się powiatowy konkurs plastyczny pt. „Moje miejsce na ziemi”. Konkurs kierowany był do uczniów klas IV –VI, a przeprowadziła Publiczna Szkoła Podstawowa w Strzelcach Kraj. w konkursie wzięli udział również nasi uczniowie. Zakwalifikowano 324 prace. Jury w składzie: Maria Wolak – Paszkiewicz – przewodnicząca, Małgorzata Kozanecka oraz Magdalena Łabuńka przyznało 19 równorzędnych nagród oraz 12 wyróżnień. Ponadto jury zakwalifikowało 71 prac na wystawę.
ŚWIĘTO MATEMATYKI
16 MARCA (czwartek) O GODZINIE 9:00 W NASZEJ SZKOLE ODBĘDZIE SIĘ MIĘDYNARODOWY KONKURS „KANGUR MATEMATYCZNY”.
ZASADY I CEL KONKURSU
Międzynarodowy konkurs "Kangur Matematyczny" jest adresowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, od klasy drugiej szkoły podstawowej do klas maturalnych w liceach i technikach. W naszej szkole uczniowie mogą brać udział w następujących kategoriach:
Łączenie teorii z praktyką
Dnia 27 lutego uczniowie klas IV – VI odwiedzili Klub Młodego Wynalazcy w Stanowicach oraz obejrzeli w Gorzowie Wlkp. spektakl teatralny pt. „Tajemniczy Ogród”.
Sztuka opowiadała o młodej Angielce, która po śmierci rodziców zamieszkała ze swoim wujem. Po pewnym czasie odkryła tajemnicę rodziny – odnalazła schorowanego kuzyna oraz klucz do niezwykłego ogrodu. Niektórzy uczniowie znali treść przedstawienia gdyż omawiali lekturę na lekcjach języka polskiego. Dzięki temu mogli uważnie obserwować grę aktorów. Przedstawienie bardzo się im podobało, było ciekawe i barwne. Polecamy spektakl tym, którzy go nie widzieli.
STYCZNIOWE CZYTANIE
W ostatni piątek przed feriami pan sołtys wsi Tuczno - Marek Borkowski przeczytał naszym uczniom opowiadania z książki pt. „Opowieści do poduszki”. Słuchaczom najbardziej spodobała się opowieść o Adamie, który najpierw omijał bibliotekę szkolną, a potem stał się wzorowym czytelnikiem. Była też opowieść o księżniczce, która grymasiła z powodu kostiumów. Szukała wymarzonej sukienki. Nasi uczniowie byli tak zainteresowani, że domagali się, aby pan Marek przeczytał całą książkę. Pan sołtys zachęcił wszystkich do odwiedzania i wypożyczania książek w bibliotece. Na koniec spotkania wykonano pamiątkowe fotografie.
„Pampalary” W LUBUSKIM TEATRZE
W czwartek 26 stycznia grupa teatralna wzięła udział w Wojewódzkich Spotkaniach Jasełkowych. Spotkania odbyły się w Lubuskim Teatrze w Zielonej Górze. W finale wojewódzkim brało udział piętnaście zespołów. Jury podkreśliło wysoki poziom wszystkich prezentacji. Naszym aktorom zaproponowano udział w Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów w Łodzi. Mamy nadzieję, że wyjazd dojdzie do skutku.
SPOTKANIE Z WICEMARSZAŁKIEM
W poniedziałek 23 stycznia grupę teatralną „Pampalary” odwiedził wicemarszałek województwa lubuskiego pan Romuald Gawlik. Pan marszałek przywiózł ze sobą ogromny tort, aby razem z małymi aktorami uczcić 20- lecie Pampalarów. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Pan marszałek życzył artystom wielu sukcesów na deskach mniejszych lub większych scen.
DZIEŃ BABCI I DZIADKA
Z okazji święta babć i dziadków przedszkolaki oraz uczniowie klas I – III przygotowali program artystyczny.
Przedszkolaki 3 i 4 - latki przygotowywały się pod okiem wychowawczyni – pani Elizy Mytowskiej
Nad maluchami z zerówki czuwała pani Wioletta Pawłowska
Uczniowie klasy I uczyli się z panią Iwona Kamzelską
Jubileusz 20 – lecia „Pampalarów”
W sobotnie popołudnie 21 stycznia 2017 roku miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Szkolny teatr „Pampalary” obchodził jubileusz na deskach Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkp. Wśród zaproszonych gości byli m.in.: w imieniu wicemarszałka województwa lubuskiego - pani Sylwia Płócienniczak, lubuski kurator oświaty – pani Ewa Rawa, wicestarosta powiatu strzelecko – drezdeneckiego – pan Bogusław Kierus, przewodniczący Rady Powiatu – pan Marek Halasz, burmistrz Strzelec Krajeńskich – pan Mateusz Feder , wiceprzewodnicząca – pani Jadwiga Janusz i radni Rady Miejskiej, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp., dyrektor Strzeleckiego Ośrodka Kultury – pan Eryk Szurko, dyrektor Samorządowego Centrum Obsługi Placówk Oświatowych - pan i Zbigniew Pytel wicedyrektor pani Monika Sikora, dyrektorzy gminnych szkół podstawowych, w imieniu nadleśniczego Nadleśnic
PAMPALARY LAUREATEM
W środę 11 stycznia 2017 roku w Strzeleckim Ośrodku Kultury odbyły się Powiatowe Spotkania Jasełkowe. Teatr „Pampalary” wystawił spektakl pt. „Uwierzcie w Boże Narodzenie”, za który otrzymał nominację do spotkań wojewódzkich. Gala Wojewódzka odbędzie się 26 stycznia 2017 roku w Teatrze Lubuskim w Zielonej Górze.

ZAPROSZENIE
DYREKTOR PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ W TUCZNIE
OPIEKUN I AKTORZY TEATRU „Pampalary”
serdecznie zapraszają na uroczystość obchodów
Jubileuszu 20 – lecia szkolnego koła teatralnego „Pampalary”.
Gala odbędzie się 21.01.2017.r. o godz. 1600
w Teatrze im. Juliusza Osterwy przy ulicy Teatralnej 9 w Gorzowie Wlkp.
Godziny dzwonków
Poniedziałek 22.06.2026Galeria zdjęć
- brak danych
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 519116