Strona główna
KONKURS „BEZPIECZNE WAKACJE Z LUPO”
Komenda Powiatowa Policji w Strzelcach Krajeńskich 6 maja 2016 roku przeprowadziła powiatowe eliminacje konkursu pn. „Bezpieczne wakacje z Lupo”. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas V-VI szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy VI Michalina Pawłowska.
TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ DZIEWCZĄT W DOBIEGNIEWIE
Turniej odbył się 05.05.2016 r. Nasza drużyna zaprezentowała się bardzo dobrze. Dziewczęta grały z bardzo dużym zaangażowaniem i strzelały piękne bramki. W całym turnieju zdobyliśmy sześć bramek tracąc tylko jedną. Dzięki zwycięstwu z PSP Bobrówko 2:0, SP Dobiegniew 2:1 i PSP Strzelce 2:0 zajęliśmy pierwsze miejsce. Skład drużyny: Hanna Jankowska, Michalina Pawłowska, Malwina Pawłowska, Wiktoria Pawłowska, Marika Deniszczuk, Julia Szymańska, Daria Klimkowska, Kinga Budnicka.
W środę 27 kwietnia odbyło się kwietniowe czytanie. Zaproszonymi gośćmi były: pani Katarzyna Bratkowska oraz pani Sylwia Wypchło – pracownice Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Strzelce Krajeńskie. Lektorki wybrały i przeczytały naszym dzieciom fragmenty opowieści z literatury dziecięcej. Była to opowieść o nieśmiałych świnkach i o przygodach Mateusza. Wszyscy uważnie słuchali czytanych bajek, bo doskonale odpowiadali na pytania do tekstów. Czytanie przebiegło w miłej i sympatycznej atmosferze. Panie przekazały dzieciom informacje na temat pracy bibliotekarza. Spotkanie zakończyło się wykonaniem wspólnych fotografii. Kolejne czytanie w maju. Zapraszamy!
23 kwietnia w Dobiegniewie odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W zawodach udział wzięli uczniowie naszej szkoły. Turniej sprawdzał wiedzę i umiejętności młodych uczestników ruchu drogowego. W pierwszym etapie należało rozwiązać test teoretyczny. Następnie sprawdzano umiejętności praktyczne uczniów. Musieli oni pokonać tor przeszkód i sprawnie poruszać się w specjalnie oznakowanym miasteczku ruchu drogowego. Poza tym, na uczestników czekała jeszcze konkurencja dotycząca udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Kaja Trop, Hanna Jankowska, Wiktor Woźniak i Klaudiusz Grzegocki. Drużyna zajęła VIII miejsce. Gratulujemy!

W piątek 22 kwietnia 2016r. w naszej szkole po raz ósmy odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny „Mały Mistrz Ortografii” przeznaczony dla uczniów klas II i III. Patronat nad zmaganiami ortograficznymi pełnił pan Mateusz Feder – burmistrz Strzelec Krajeńskich. Uczestników i opiekunów powitała pani dyrektor Iwona Kamzelska. Szkołę w Ogardach reprezentowali: Ewelina Grygiel i Kacper Mieczkowski. Z Bobrówka przyjechały: Hanna Kujawa i Natalia Kabak, a z Wielisławic Natalia Sidyk oraz Artur Ledzianowski. Naszą placówkę reprezentowali: Izabela Raciok i Mateusz Raczyński. Uczestnicy musieli napisać dyktando, wpisać brakujące ortograficzne litery w podane wyrazy oraz starannie i bezbłędnie przepisać tekst. Okazało się, że różnice punktowe między rywalizującymi o tytuł mistrza były niewielkie. Ostatecznie Małym Mistrzem Ortografii został
ORTOGRAFIA

Zbliża się Gminny Konkurs Ortograficzny „Mały Mistrz Ortografii”. Organizatorem potyczek z ortografią jest nasza szkoła. W piątek 8 kwietnia odbyły się szkolne eliminacje. Przystąpili do nich uczniowie klasy II i III. W wyniku ostrej rywalizacji zostali wyłonieni zwycięzcy: Izabela Raciok kl. II i Mateusz Raczyński kl. III. Naszym przedstawicielom życzymy powodzenia 22 kwietnia na gminnym konkursie.
Czy znasz Dzieci z Bullerbyn?
Pod takim hasłem 4 kwietnia odbyły się w klasie III elimanacje na konkurs organizowany przez Bibliotekę Szkolną w Publicznej Szkole Podstawowej w Strzelcach Krajeńskich. Do rywalizacji klasowej przystąpiły trzy osoby. Po dogrywce tak przedstawiają się wyniki:
I miejsce Michał Klimas
II miejsce Sara Czarnuszkiewicz
UWAGA RODZICE !
W dniu 7 kwietnia 2016 roku o godz 16:30 odbędzie się zebranie z rodzicami. Omówione zostną postępy uczniów w nauce i zachowaniu.
TYDZIEŃ MATEMATYKI W SZKOLE
Marzec to miesiąc matematyki. W naszej szkole, „ królowa nauk” świętowała przez tydzień. Uczniowie mogli wykazać się znajomością tabliczki mnożenia, wziąć udział w konkursach matematycznych, turnieju matematycznym z przysłowiami i konkursie plastycznym. W ramach tygodnia matematyki w szkole przeprowadzono:
ŚWIĄTECZNE PISANKI

Uczniowie klas V i VI przygotowywali z okazji zbliżających się świąt drobne upominki dla wszystkich nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Samodzielnie malowali jajka – pisanki, rozgrzanym woskiem i barwili je na różne kolory. Zadanie to wcale nie było łatwe, gdyż malowanie jajek taką metodą wymaga wprawy. Jednak nasi uczniowie wspaniale poradzili sobie z tym zadaniem. Ich pisanki cieszyły oko wspaniałymi wzorkami i barwami. Nauczyciele byli bardzo zadowolenie z takich upominków i z tego, że mają tak uzdolnionych uczniów.
MALI CUKIERNICY
Niedawno w naszej szkole unosił się wspaniały, cytrynowy zapach. Uczniowie naszej szkoły piekli pyszne, kruche ciasteczka maślane, które były poczęstunkiem dla gości, uczniów, nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Degustacja ciasteczek odbyła się na uroczystej gali , na której nasz szkoła otrzymała certyfikat WIARYGODNEJ SZKOŁY. Uczniowie klas V i VI, przy pomocy rodziców, spisali się wspaniale w roli „kucharzy - cukierników”. Własnoręcznie przygotowane słodkości wszystkim bardzo smakowały.
LAUREACI III GMINNEGO KONKURSU TRADYCJI WIELKANOCNYCH W TRZEBICZU
W sobotę 19 marca 2016 r. w sali wiejskiej w Trzebiczu odbyło się podsumowanie III Gminnego Konkursu Tradycji Wielkanocnych. Organizatorem konkursu był Urząd Miejski w Drezdenku, Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich „Stokrotki” oraz sołtys i Rada Sołecka z Trzebicza. Swoją obecnością galę zaszczyciły władze gminy, powiatu i województwa. Podczas uroczystego podsumowania odbyły się pokazy zdobienia pisanek prowadzone przez ludowego artystę oraz pokazy wykonywania palm.
iteatr

W piątek 18 marca dzieci obejrzały znakomity spektakl Teatru Groteska z Krakowa. Była to opowieść o gęsiareczce Kasi, której gąski porwał Wilk głodomór, osadzona została w klimacie pełnej ciepła, autentycznej góralszczyzny. Zrozpaczona zniknięciem gąsek dziewczynka wyrusza w drogę, by je odnaleźć. W poszukiwaniach pomagają jej napotkani ludzie, zwierzęta i skrzaty – to dzięki ich życzliwości historia kończy się szczęśliwie. Wędrując z Kasią widzowie spotykają szereg przyjaznych postaci: gospodynię Matuskę, Kowala Ambrożego i jego żonę Kowalową Ambrożynę, odważnego Jasia Juhasa, leśne Skrzaty. Spektakl bardzo podobał się społeczności szkolnej.

W środę 16 marca odbyło się kolejne czytanie. W rolę lektorów wcieliły się panie z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Strzelcach. Pani Dorota Kowalik przeczytała bajkę a uczniowie sami wyciągnęli z niej morał. Pięknie powiedział Wiktor z klasy trzeciej: „Ludzie powinni sobie nawzajem pomagać, a dzieci nie muszą się bać, gdy proszą o pomoc”. Duże zainteresowanie wzbudziła również opowieść z którą zapoznała słuchaczy pani Danuta Marek. Wprowadzała bowiem w nastrój zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Wszyscy uważnie słuchali czytanych bajek, bo doskonale odpowiadali na pytania do tekstów. Czytanie przebiegło w miłej i sympatycznej atmosferze. Na koniec wszystkie klasy wykonały pamiątkowe fotografie. Kolejne czytanie w kwietniu. Zapraszamy!
Wyniki konkursu na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną w Gminie
Do konkursu zgłoszono 58 prac. Jury w składzie: Danuta Ławnik, Urszula Szadyko i Eryk Szurko wybrało te najpiękniejsze.
I MIEJSCE ZA PALMĘ DLA UCZENNIC KLASY VI

Gratulujemy Justynie Jankowskiej, Julii Fabiańskiej i Ewie Pytlos .
Katarzyna Cichowska
Rekolekcje wielkopostne
W dniach od 07 do 09 marca odbyły się szkolne rekolekcje wielkopostne. W ciągu trzech dni nauki rekolekcyjne w kościele wygłaszał ksiądz Marcin Flieger proboszcz Parafii Wielisławice.
Katarzyna Cichowska
Turniej Szachowy
Prawie 3 godziny trwał turniej szachowy zorganizowany na zajęciach świetlicowych w dniu 04.03.2016r. Rywalizowali ze sobą uczniowie klasy II i III. Stoczyli zaciekły bój o tytuł Króla Szachowego. Okazał się nim Krystian Kucięba, za nim na II miejscu uplasował się Norbert Kaczmarek, III miejsce zajął Michał Klimas - wszyscy z klasy III. Wcale nie mniejsze umiejętności zaprezentowali pozostali uczestnicy. Wszyscy w nagrodę otrzymali drobne nagrody. Liczyła się jednak przede wszystkim przednia zabawa, przy okazji której dzieci rozwijały koncentrację i logiczne myślenie.
„DZIEŃ KOBIET” W KLASIE V
Chłopcy z klasy V pamiętali o swoich koleżankach i z okazji ich święta przygotowali małą, kulinarną niespodziankę. Dziewczęta zostały mile zaskoczone, gdy wchodząc do klasy zobaczyły pięknie zastawiony stół ,a na nim słodkie, własnoręcznie przygotowane potrawy. Oprócz poczęstunku każda dziewczyna została obdarowana tulipanem i czekoladą. Atmosfera w klasie była bardzo przyjemna. Chłopcy spisali się na medal!!!
Godziny dzwonków
Poniedziałek 22.06.2026Galeria zdjęć
- brak danych
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 519138
