Strona główna

      • Nasza szkoła korzysta z platformy EduPage, na której znajdziesz bieżące informacje z życia szkoły, aktualny plan lekcji i wiele innych informacji.
      • Nasza szkoła korzysta z platformy EduPage, na której znajdziesz bieżące informacje z życia szkoły, aktualny plan lekcji i wiele innych informacji.
      • Nasza szkoła korzysta z platformy EduPage, na której znajdziesz bieżące informacje z życia szkoły, aktualny plan lekcji i wiele innych informacji.
          • Niezwykła lekcja historii

            "Przeszłość to dziś - tylko cokolwiek dalej." Niezwykła lekcja historii

            Niezwykła lekcja historii - Obrazek 1

            5 listopada klasa V wzięła udział w ciekawej lekcji historii. Na kilka minut przenieśli się do czasów średniowiecznych. Miała miejsce uroczysta koronacja królewska. Chętni uczniowie wystawili krótką inscenizację pt. "Koronacja Bolesława Chrobrego". Własnoręcznie przygotowali kostiumy i oprawę muzyczną. Szczególne podziękowania należy skierować do C. Zajkowskiego, K. Trop i D. Klimkowskiej.

          • KONKURSY

            Uwaga konkursy!

            1.KARTKA BOŻONARODZENIOWA - wykonaj kartkę wg własnego pomysłu. Forma i technika dowolna.

            2. OZDOBA BOŻONARODZENIOWA - wykonaj świąteczną ozdobę wg własnego pomysłu. Forma i technika dowolna. Ozdoby zostaną sprzedane na świątecznym kiermaszu.

            3. SZOPKA BOŻONARODZENIOWA – wykonaj szopkę wg własnego pomysłu. Technika wykonania dowolna

          • CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

            W piątek 13 listopada odbyło się listopadowe czytanie. Zaproszonymi gośćmi byli: pan Krzysztof Grochala - przewodniczący Rady Miejskiej w Strzelcach Krajeńskich oraz pani Jadwiga Janusz – zastępca przewodniczącego. Lektorzy przeczytali dwa wiersze z serii „Bajki wierszem”. A były to: „Ballada o kapryśnej królewnie” Wiery Badalskiej oraz „Pan Maluśkiewicz i wieloryb” Juliana Tuwima. Wszyscy uważnie słuchali czytanych bajek, bo doskonale odpowiadali na pytania do tekstów. Czytanie przebiegło w miłej i sympatycznej atmosferze. Pan Krzysztof Grochala przekazał dzieciom informacje na temat pracy radnych i Rady Miejskiej. Padły też pytania do gości. Weronika z klasy drugiej: „Czy oprócz pracy radnego, coś jeszcze Pan robi?”. Szymon z klasy drugiej uzyskał odpowiedź na pytanie: „Ile lat trwa Pana służba radnego?”. Spotkanie zakończyło się wykonaniem wspólnych fotografii. Kolejne czyta

          • Śniadanie daje moc

            Śniadanie daje moc - Obrazek 1

            6 listopada w naszej szkole był dniem innym niż wszystkie. Otóż dzisiaj klasy 0-3 przygotowywały, z wychowawczyniami, wspólne śniadanie w ramach Ogólnopolskiej Kampanii "Śniadanie daje moc!". Założenia kampanii mają uświadomić dzieciom i rodzicom, jak ważnym posiłkiem jest pierwsze śniadanie i z jakich produktów można przygotować pełnowartościowy posiłek. Uczyliśmy się również właściwego zachowania się podczas przygotowywania i spożywania posiłków. Nasze maluchy zjednoczyły swoje siły i zrobiły kolorowe, zdrowe kanapki dla starszych uczniów oraz rodziców grup przedszkolnych. Do akcji organizowanej przez p. Monikę Grabowską i Agnieszkę Kowalską włączyły się p. Wioletta Pawłowska i Katarzyna Cichowska wraz ze swoimi wychowankami.

          • Zajęcia edukacyjne w Nadleśnictwie Strzelce Kraj

            Klasa II w dniu 20.10.2015r. uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych w Nadleśnictwie Strzelce Kraj. Wycieczka była podsumowaniem cyklu zajęć dotyczących Święta Drzewa. Uczniowie, jako "specjaliści" służby leśnej rozpoznawali drzewa po ich "szatach" - czyli korze, sadzili sadzonki, szacowali dorodne okazy nadające się do ścięcia oraz zamawiali transport. Obejrzeli także film edukacyjny "Ballada o drzewie". Świetną zabawą okazało się dla nich odgrywanie scenek dotyczących rozwoju drzew oraz ich chorób.

          • UWAGA KONKURS

            UWAGA KONKURS - Obrazek 1

            Uwaga konkursy przedmiotowe!!!

            Jeżeli chcesz sprawdzić swoją wiedzę i pochwalić się umiejętnościami z danego przedmiotu zapraszamy do wzięcia udziału w szkolnych etapach konkursów przedmiotowych. Uczniowie, którzy otrzymają przynajmniej 80% punktów przejdą do kolejnego etapu - rejonowego.

          • Ogólnopolski Dzień "Śniadanie daje moc"

            W bieżącym roku szkolnym Ogólnopolski Dzień "Śniadanie daje moc" obchodzić będziemy 6 listopada 2015r. w tym dniu uczniowie klas 0-III przygotowywać będę pożywne i wartościowe śniadanie. Przecież wszyscy wiemy, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!

          • SZKOLNY HALLOWEEN

            SZKOLNY HALLOWEEN - Obrazek 1

            30 października w naszej szkole zrobiło się trochę strasznie, bowiem do szkoły przybyły czarownice, czarodzieje i różnego rodzaju Stwory- Potwory. Nawet nauczyciele włączyli się w zabawę, przebierając się razem z dziećmi. A wszystko za sprawą obchodów Szkolnego Halloween. Dzieci przystąpiły do różnego rodzaju zabaw i konkursów, przygotowanych przez Samorząd Uczniowski. Rozstrzygnięto konkurs na najstraszniejsze przebranie oraz na rysunek „Strasznej dyni”. Wszystkim uczestnikom zabawy gratulujemy pomysłowości w doborze strojów.

          • Najbardziej aktywny uczeń na lekcji w klasie 2

            W klasie 2 od początku roku szkolnego trwa konkurs na "Najbardziej aktywnego ucznia na lekcji". Dzieci wykazujące się aktywnym słuchaniem, zainteresowaniem zajęciami oraz pracowitością na lekcji zdobywają od wychowawcy nagrody - są to trójwymiarowe karty z popularnymi postaciami z bajki Scooby Doo, Rio i innych. Zasada jest prosta: pod koniec każdego miesiąca dzieci przeliczają, ile kart zdobyły w danym miesiącu. We wrześniu najbardziej aktywnym uczniem klasy II okazał się Szymon Mendel! Obok niego wytrwale pracowali także: Izabela Raciok, Krzysztof Jankowski, Jakub Szymański i Hubert Tecław. Gratulujemy!:) Życzymy dalszego zapału!

          • Święto Pieczonego Ziemniaka

            Święto Pieczonego Ziemniaka - Obrazek 1

            W tym roku po raz pierwszy obchodziliśmy w naszej szkole Święto Pieczonego Ziemniaka. Wszystko działo się w miniony piątek, 23.10.2015r. W tym dniu wszystko kręciło się wokół ziemniaków. "Biletem wstępu" na tą imprezę były przyniesione przez dzieci ziemniaki. Przedszkolaki, "Zerówkowicze" oraz uczniowie klas I-III uczestniczyli na sali gimnastycznej w wyścigach rzędów. W programie zawodów były następujące konkurencje: wyścigi z ziemniakiem na drewnianej łyżce, toczenie ziemniaka kijem hokejowym, niesienie po kilka ziemniaków na drewnianej desce kuchennej, rzuty ziemniakami do wiklinowych koszy, skoki w workach jutowych, w które zbiera się ziemniaki, niesienie z partnerem koszy z ziemniakami. Konkurencje przeplatane były humorystycznymi wierszykami, związanymi ze Świętem oraz dotyczącymi tych popularnych bulw a także quizem słownym "Co można zrobić z ziemniaka?". W nagrod

          • Dzień Języków Obcych

            Dzień Języków Obcych - Obrazek 1

            ,,Bez znajomości języków obcych człowiek czuje się gorzej niż bez paszportu” te słowa Antoniego Czechowa przyświecały uczniom naszej szkoły podczas obchodów ,,Europejskiego Dnia Języków Obcych”.

            Jak istotne i ciekawe jest poznawanie języków obcych oraz kultur i tradycji mieszkańców różnych krajów, wiedzą doskonale uczniowie naszej szkoły.

          • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

            Wybory do Samorządu Uczniowskiego

            2 października odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego.

            Społeczność szkolna miała możliwość, aby zapoznać się z programami wyborczymi kandydatów podczas ich kampanii.

            Spośród 10 kandydatów uczniowie wybrali czterech przedstawicieli do samorządu. Są nimi: Grzegocki Klaudiusz- przewodniczący, Pawłowska Wiktoria -zastępca, Pawłowska Malwina- sekretarz, Kucięba Kamil- członek.

          • CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

            CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM - Obrazek 1

            W środę 21 października 2015.r. w kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” wziął udział pan burmistrz - Mateusz Feder. Na początku wszyscy zaśpiewali piosenkę przewodnią kampanii. Następnie pan burmistrz przeczytał dzieciom dwa kolejne opowiadania terapeutyczne: „Opowieść o stokrotce” oraz „Opowieść o dziecku, które boli brzuch”. Wszyscy uważnie słuchali czytanych opowieści, bo doskonale odpowiadali na pytania zadawane przez pana burmistrza. Słuchacze dowiedzieli się, że nie wolno wyśmiewać się z innych osób a o problemach w szkole należy rozmawiać z nauczycielami i z rodzicami w domu. Na koniec wykonano pamiątkowe fotografie. Kolejne czytanie z udziałem zaproszonego gościa odbędzie się w listopadzie. Zapraszamy.

          • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

            Święto nauczycieli i pracowników szkoły obchodzone było w naszej szkole 14 października. Samorząd Uczniowski pod opieką pani Izabeli Mecha oraz grupa teatralna „Pampalary” pod okiem pani Katarzyny Cichowskiej zaprezentowały krótki program artystyczny. Każdy pracownik szkoły otrzymał od dzieci słodką niespodziankę i laurkę wykonaną przez uczniów.

          • Święto Drzewa

            10.10.2015r. drugoklasiści z okazji Święta Drzewa, objętego honorowym patronatem Prezydenta RP, Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Leśnictwa i Lasów Państwowych, zasadzili sadzonki dębu i kasztanowca. W klasie podczas zajęć przyrodniczych uczyli się rozpoznawać przyrost naturalny drzewa i obliczać, ile drzewo ma lat. Na koniec wykonali drewniane mebelki, wykorzystując w tym celu z recyklingu drewniane patyczki po lodach i klamerki. W obchody Święta Drzewa zaangażowali się po raz trzeci; wcześniej sadzili wokół szkoły sosnę i tuje.
            opracow. Monika Grabowska

          • Wycieczka do lasu

            Klasa II w dniu 29.09.2015r.odbyła pieszą wycieczkę do lasu nad jezioro w Tuczenku. Celem wycieczki było poznanie w praktyce warstwowej budowy lasu, kalkowanie kory wybranego drzewa. Drugoklasiści zebrali także bukiet jesiennych liści, które wykorzystali później na zajęciach plastyczno-technicznych. Ponieważ zachowywali się wzorowo w lesie, stosując zasadę "las domem zwierząt", zobaczyli dwie przebiegające przed nimi sarny i znaleźli zaskrońca. Mogli też posłuchać pracującego dzięcioła i obejrzeć odlot kaczek. Wszyscy zgodnie stwierdzili, iż była to udana wyprawa.
            oprac. Monika Grabowska

    • Biuletyn informacji publicznej
    • Librus Synergia
    • Godziny dzwonków

      Poniedziałek 22.06.2026
    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • Liczba wizyt

      liczba odwiedzin: 519031