Pampalary Laureatem
16 maja w Strzeleckim Ośrodku Kultury odbyły się prezentacje powiatowe grup w przeglądzie Lubuskiej Gali Teatralnej realizowanego w ramach Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE 2018.W przeglądzie udział wzięły 3 zespoły z powiatu strzelecko-drezdeneckiego. Rada Artystyczna prezentacji w składzie: Weronika Osowiec, Anna Łaniewska, Kamila Pietrzak-Polakiewicz postanowiła nominować do finału wojewódzkiego zespoły:
Teatr PAMPALARY ze Szkoły Podstawowej w Tucznie za spektakl pt. „Warto być dobrym”.
Teatr PSOTNE DUSZKI ze Szkoły Podstawowej w Goszczanowie za spektakl pt. „Chłopcy z żelaza”
Teatr ABRA KADABRA ze Strzeleckiego Ośrodka Kultury za spektakl pt. „Kopciuszek”
Rada Artystyczna podziękowała uczestnikom za ogromny wkład i pracę włożony w przygotowanie spektakli. Życzyła nauczycielom oraz ich podopiecznym radości tworzenia i prezentacji swoich osiągnięć w trakcie występów teatralnych na Ziemi Lubuskiej.
Naszym artystom życzymy powodzenia na wojewódzkiej gali w Sulęcinie 29 maja br.
Katarzyna Cichowska
11 maja 2018 r. na trzeciej przerwie uczniowie i nauczyciele naszej szkoły przyłączyli się do lubuskiej akcji bicia rekordu w ilości osób czytających na przerwie. Akcja ma na celu promowanie czytelnictwa i pokazanie, że czytać można wszędzie i w każdej chwili. W sumie czytało 9 nauczycieli i 87 uczniów.
W poniedziałek 23 kwietnia przedszkolaki odwiedziła Pani leśnik Daria Wacławska, która przywiozła nam sadzonki krzewów ozdobnych.
Miło nam poinformować, że 20 marca został rozstrzygnięty konkurs na "Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną" w Gminie Strzelce Krajeńskie zorganizowany przez Strzelecki Ośrodek Kultury. Do konkursu zgłoszono 55 ręcznie wykonanych palm. Czołowe miejsca w kategorii "Przedszkola" zajęły dzieci z grupy 5-6 latków:



.jpg)